O závodu

Výrobní závod je umístěn v průmyslovém areálu Dříň mezi městy Kladno a Buštěhrad. Svým výrobním programem a používanými technologiemi navazuje na bohatou tradici třineckého a kladenského hutnictví. Hlavním výrobním sortimentem jsou kruhové tyče průměru 70 – 300mm a sochory a bloky 70x70 – 300 x 300 mm. Jakostní sortiment zahrnuje širokou škálu ocelí od nelegovaných konstrukčních ocelí až po středně legované nástrojové oceli a nerezavějící oceli. Současná výrobní kapacita činí až 300kt. Přibližně 50% výroby je dodáváno po tepelném zpracování. Nedílnou součástí je výroba loupaných tyčí. Hlavní vsázku představují kontislitky o průměru 410mm. Největší vyráběné rozměry se válcují z kontislitků o průměru 525 mm, případně z ingotů kv. 560 mm. Válcovací trať sestává z krokové ohřívací pece a řady hlubinných pecí, blokovny a tří stolic vratného uspořádání. Trať je vybavena ostřikem okují a zařízením pro měření rozměrů vývalků za tepla. Dělení vývalků na přesně stanovené délky se provádí pilami za tepla. Vychlazování je možno provádět buď volně nebo řízeně. Na válcovací trať navazuje provoz úpraven, kde se provádí odhrotování a rovnání materiálu, tryskání, defektoskopie povrchových a vnitřních vad a konečná adjustáž. Veškerý vyráběný materiál se kontroluje na povrchové a vnitřní vady a proti záměně. Významnou součástí výrobního cyklu je provoz tepelného zpracování sestávající ze tří zušlechťovacích a dvou žíhacích linek. K nárůstu výroby zušlechtěné oceli došlo výstavbou nové zušlechťovací linky, kde se uplatňuje ekologicky šetrná metoda kalení do polymeru. Prodej výrobků se uskutečňuje prostřednictvím obchodní sítě Moravia Steel a.s. Přibližně 70% výroby je určeno na export. Pro automobilový průmysl je dodáváno více než 20% výrobků.

Výrobky

 • Více o sortimentu

  Kruhové tyče, sochory a bloky válcované za tepla, loupané tyče, tepelné zpracování.

 • Skupiny ocelí

  Konstrukční oceli, uhlíkové, mikrolegované, cementační, automatové, pružinové, šroubáranské, ložiskové, nerezavějící a nástrojové oceli.

 • Technologické toky

  Od vysokých pecí přes válcovací trať až k tepelnému zpracování a úpravnám.

Kariéra

Pracujte pro jeden z nějvětších průmyslových podniků v Česku.
Ať už se budete podílet přímo na výrobě, nebo budete působit při údržbě a opravách výrobních zařízení, případně v dalších technickcýh i netechnických profesích, stanete se členy velké třinecké rodiny.

 • 5 Týdnů dovolené
 • 7,5 hPracovní doba
 • 100Obdivovaných czech top
 • 5výběr teplých jídel
 • >15%prémie

Aktuální nabídka volných pracovních míst

Pokud mezi nimi nenajdete „tu vaši“, nevadí – zašlete nám svůj životopis. Nebo ještě lépe, přijďte osobně k nám na personální oddělení. Rádi vám ukážeme, jak pracujeme, a projednáme s vámi možnosti naší spolupráce.

Serviscentrum

Vyjma hlavního prodeje válcovaných tyčí prostřednictvím obchodní organizace Moravia Steel a.s., je možnost menší množství materiálu odkoupit přímo ze Serviscentra Sochorové válcovny. Sklad oceli nabízí k prodeji výrobní přebytky ze zakázek, krátké tyče a tyče, kde po opracování povrchu nebyly splněny rozměrové tolerance podle požadavku na objednávce. U těchto materiálů zaručujeme jakostní podmínky z původních zakázek, tzn. např. chemické složení, mechanické hodnoty po tepelném zpracování, mikročistotu, velikost zrna, prokalitelnost, max. hloubku povrchových vad, UZK atd. Dále nabízíme možnost omezeného prodeje materiálů, které nemají v ČR ekvivalent, např. podle norem ASTM, AFNOR, UNI, BS nebo podle spec. firemních podmínek, např. VW. Tyto materiály nejsou v nabídce uvedeny, na požádání zašleme jejich seznam vč. cenové nabídky.